Nasıl Yapılır

Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır?

Editör: muteberkisi

Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hem masaüstü hem de mobil üzerinden video indirebileceğiniz çözümler

Hem masaüstü PC, hem de mobil üzerinden Twitter videolarını indirmek için çözümlere bakıyoruz. İlk olarak isterseniz PC üzerinden indirme yapabileceğiniz çözümlere bakalım.

Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır?

Web üzerinden

İlk yöntemimiz direk tarayıcı üzerinden video indirmek üzerine. İlk olarak indirmek istediğiniz videonun ilgili tweet URL’ini kopyalamamız gerekiyor. Bunun için Twitter’da ilgili tweet’in sağ üst tarafında yer alan ok işaretine tıklayarak “Tweet’in bağlantı adresini kopyala” seçeneğine tıklıyoruz.

Daha sonra bu adrese giderek, karşımıza çıkan URL kutucuğuna bu linki yapıştırıyor ve Download yazısına tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra açılan sayfanın hemen altındaki Download butotuna tekrar basıyoruz ve videomuz indirilmeye başlanıyor.

Bu yöntemi kullanarak hem masaüstü PC hem de akıllı telefon veya tablet ile Twitter videolarını indirebilirsiniz. Ancak iOS kullanıyorsanız, tweet bağlantı adresini kopyalamak için yine sağ taraftan yan menüyü açmanız ve paylaş seçeneğine gelerek aşağıda yer alan “bağlantı adresini kopyala” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra yine yukarıda belirttiğimiz web sitesi üzerinden videoları indirebilirsiniz.

Tarayıcı eklentileri

Chrome veya Mozilla tarayıcısına yükleyeceğiniz eklentilerle, oldukça kolay bir şekilde Twitter video indirme işlemini yapabilirsiniz.

Her iki tarayıcı için de Twitter Video Downloader isimli eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentilerin indirme linklerini aşağıda görebilirsiniz.

Chrome için uzantı indir

Firefox için uzantı indir

Uygulama ile video indirme

Dilerseniz Android cihazlarınıza yükleyeceğiniz uygulamalar ile de bu işlemi yapmak mümkün. Bunun için Google Play Store üzerinde yer alan “Save Twitter Videos GIF” uygulaması ile hem videoları hem de GIF’leri telefonunuza indirebilirsiniz.

Save Twitter Videos GIF indir

iOS tarafında ise direkt olarak bu iş tasarlanmış bir uygulama mevcut ancak ne yazık ki sadece ABD mağazasında aktif durumda. O nedenle eğer bir iOS kullanıcısıysanız web üzerinden indirme işlemini yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu makalemizde Twitter video indirme işlemi için kullanabileceğiniz bazı yöntemlere yakından baktık, diğer sosyal medya araçları için de benzer seçeneklerden yararlanabileceğiniz unutmayın.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…