Nasıl Yapılır

PayPal Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Editör: muteberkisi

PayPal, Türkiye’deki hizmetlerini durduracağını açıkladı. Peki, PayPal üzerinden verdiğiniz düzenli ödemeler ve abonelikler nasıl iptal edilecek?

PayPal, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde Türkiye’deki hizmetlerini durduracağını açıklamıştı. PayPal’ın bu açıklaması komplo teorilerini gündeme getirmişti. Aslında işin aslı 2014 yılında BDDK’nın PayPal’a gönderdiği uyarıya dayanıyor. BDDK, PayPal’dan sunucularını Türkiye’ye taşımasını istemiş PayPal da bu isteği kabul etmemişti. Bunun üzerine PayPal’ın lisansı iptal edildi.  Peki, PayPal üzerinden verdiğiniz düzenli ödemeler ve abonelikler nasıl iptal edilecek?

Genellikler yurtdışındaki sitelere PayPal üzerinden ücretli üyelik başlatılıyor. Bu üyeliklerin birçoğu da abonelik sistemine dayanıyor. Her ay otomatik olarak PayPal üzerinden alınan ödemeleri nasıl iptal edeceğinizi bu rehberimizde anlatıyoruz.

PayPal abonelik iptali nasıl yapılır?

1. Adım: PayPal hesabınıza buradan giriş yapın

2. Adım: PayPal Ayarlar bölüme girin. PayPal Ayarlar bölümüne girmek için buraya tıklayın.

3. Adım: PayPal Ayarlar bölümünden “Ödemeler” seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Ödemeler bölümünde “Yaklaşan ödemeleri yönetin” seçeneğinin altında “Önceden onaylı ödemeler” yer alıyor. Buna tıklayın.

5. Adım: Önceden onaylı ödemeler bölümünde ise abonesi olduğunuz ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz öğeler yer alacak. Hangisi iptal etmek istiyorsanız üzerine tıklayın.

6. Adım: Abonesi olduğunuz öğeyi “İptal” seçeneğine tıklayarak aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…