Bilim & Teknoloji

Süper Hızlı Cep Telefonu Teknolojisi

Editör: muteberkisi

Bir saat boyunca havaalanı katında oturup cep telefonunu şarj etmek için bir prize takılıp kalma günleri yakında sona erebilir.

Zap & Go Carbon Ion Cell, Oxford, İngiltere merkezli bir teknoloji şirketi, birkaç dakika içinde bir cep telefonunu şarj etmek için karbon iyon teknolojisi kullanan 5 Dakika Şarj Cihazı’nı geliştirdi.

Stephen Voller, CEO ve ZapGo kurucusu ile özel bir röportajda, Ar-Ge Dergi yeni şarj cihazı, akü teknolojisindeki gelişmeler ile birlikte, bunlar bugün yapıyoruz alışkın olduğunuz zaman sadece bir kısmını kendi telefonlarını şarj etmek insanları sağlayacaktır söyledi.

Voller, “Cihazı birkaç dakika veya saniye içinde şarj edebilir ve çok, çok güvenli bir şey sağlayabiliriz” dedi.

Şirket, Zap & Go Carbon-Ion hücresini Las Vegas’ta düzenlenen 2017 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda 5-8 Ocak tarihlerinde piyasaya sürdü. Ürün bir Jilet E300-scooter kullanıldı, bir NYKO Zap & Go Karbon-İyon powered bisiklet enerji paketi ve bir NYKO Bluetooth beş dakikalık şarj hoparlör, 18 voltluk güç matkap ve bir telsiz temizleyici.

Cihaz, 2 adet standart USB portu ve bir Qi kablosuz şarj yuvası ile aynı anda üç mobil cihazı şarj edebilir. Cihaz yakalamak ve 100 ücret ve yüzde 6-75 tahsil bir iPhone boş bir iPhone 5 pil geçirebilir beş dakika, 1.500 mAh (mili-Amp saat) depolayabilir.

Voller, telefonunu şarj eden bir havalimanında yerde oturarak sıkışan hızlı şarj aküsü fikrini ortaya attığını söyledi.

 “Uluslararası seyahat çok yaptığım zamanlarda arkasındaki fikir gerçekten üç yıl önce hayal kırıklığı çıktı” Völler söyledi. “Sadece bir şeyi birkaç dakika şarj etmek, fişini çekmek ve hayatına devam etmek istiyorsun.

Voller’e göre, yeni teknoloji özerk araçlar için de potansiyele sahip.

5 Dakika Şarj Cihazı, önümüzdeki birkaç yıl içinde Zap & Go Karbon İyon Hücresinden gelen boruya gelen teknolojik gelişmelerden sadece bir tanesidir.

“Çocuklarımızın ve torunlarımızın bize güleceğine gerçekten inanıyorum” dedi. “Birçoğumuzun düşündüğümüz en son şey telefonumuzu takmaktır ve cihazlarımızın köle olduğumuz saçmadır.”

Cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve kablosuz elektrikli el aletleri, kablosuz temizleyiciler, hoverboard’lar, e-bisikletler ve elektrikli araçlar da dahil olmak üzere elektronik ürünlerin çoğunluğu lityum iyon pilleri kullanmaktadır.

Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki araştırmacılar, lityum-iyon pilleri geliştirmenin yollarını arıyorlar.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…