Bilgisayar & İnternet

YouTube Intro nasıl hazırlanır?

Editör: muteberkisi

YouTube’da bir sürü video izlerseniz, büyük bir kısmının kısa bir tanıtımla başladığını fark edeceksinizdir. Bu tanıtım genellikle 5 ila 10 saniye arasında bir yerde sürer ve yüksek dönüşüm oranına ve mükemmel kampanya sonuçlarına ulaşmaya doğru uzun bir yol kat eder. İlk saniye içinde markanızı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde tanıtmayı başarırsanız, izleyicinin dikkatini tüm video boyunca yakalayabilirsiniz. Marka bilinirliliği ve müşteri katılımı söz konusu olduğunda, iyi tanıtımlara sahip videoların daha başarılı ve etkili olma eğiliminde olduğu söyleniyor, kesinlikle kısa bir tanıtım hazırlamalısınız. Ancak şu soru var: YouTube tanıtımı nasıl yapacaksınız? Dahası, introlar çabaya değer mi? Hadi bulalım.

Video Introları Gerçekten Önemli mi?

Her şeyi anlamış olsanız bile, YouTube videosunuz için mesaj, hikaye ve vizyon, hala bir adım uzaktasınız. Bu adım önemlidir ve izleyicilerinizi, videonuzun sunmak istediği mesajı kabul edecek bir konuma yerleştirme işlemini kapsar. Peki izleyenlerinizi bağlamak için ideal yer nedir? Giriş, elbette!

Giriş, görüntüleyenlerle etkileşime girmeli ve onlara videoyu en sonuna kadar izlemek için haklı bir sebep vermelidir. Markanızı, bulunduğunuz kişiyi ve potansiyel müşterilere sunduklarınızı göstermek için harika bir yer. Bunun yapılması daha kolay olsa da, iyi bir tanıtım hazırlamak için zaman ve kaynak sağlamalısınız.

İzleyicinin gözünde değer taşıyan çekici ve ilgi çekici bir hikaye ile harika bir tanıtımı birleştirmeyi başarırsanız, çok paylaşılacaksınız! Sonuçta, daha fazla kişi videoyu izleyecek ve şirketiniz, hizmetiniz veya ürününüz hakkında bilgi sahibi olacak.

YouTube Intro nasıl hazırlanır?

Artık tanıtım videosunun tam olarak ne elde edeceğini ve bunun sizin için ne kadar faydalı olabileceğini bildiğimize göre, videoyu nasıl oluşturabileceğinizi göreceğiz. YouTube videosu için bir Intro oluşturmanın birçok yolu var, ancak en popüler olanları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeyen, Biteable gibi ücretsiz bir YouTube tanıtım yapıcı kullanın .
  • Sadeceon , Bionluk gibi yerlerde sizin için yapacak birini kiralayın.
  • Kendiniz yapın, bazı video düzenleme programlarıyla
  • Videohive ,  Videoblocks  ve Editorsdepot gibi marketlerde bulabileceğiniz önceden hazırlanmış şablonlar kullanın

Seçtiğiniz şey esas olarak bütçenize, mevcut zaman ve becerilere bağlıdır. Ancak genel olarak, insanlar ya video tanıtımı oluşturmak için birilerini tutarlar ya da şablonlar kullanırlar.

İş için Doğru Kişiyi Nasıl Görebilirim?

Bu projeyle başa çıkabilmek için serbest çalışan bir kişi iseniz en iyisidir. Günler içinde tanıtıma gireceksin, ve bu size çok fazlaya mal olmaz. Sadeceon , bir çok faydalı şey gibi video düzenleme hizmetleri sunan serbest bir platformdur. Tek yapmanız gereken web sitesinde kayıt olmak ve birlikte çalışacak birini seçmek.

Video Intro Şablonları Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Bu şablonlar videonuza kolaylıkla dahil edebileceğiniz önceden hazırlanmış introlardır ve uygun gördüğünüz gibi özelleştirebilirsiniz. İnternet’te tonlarca ücretsiz ve ücretli şablonlar var. Ancak tanıtımı özelleştirmek için Adobe After Effects veya Sony Vegas gibi bir yazılıma ihtiyacınız olacak. Özelleştirerek, logonuzu, adınızı, sloganınızı vb. Yerleştirme imkanınız var demektir. İşte iyi tanıtım şablonlarına bir örnek:

Ham formda indirildiğinde, tanıtım sizin için fazla bir şey yapmaz. Dosyayı açabilmeniz ve dosyayı kendi yapabilmeniz için bazı eğitimlere uymanız gerekir. Bu tip introları kullanmanın dezavantajı, benzersiz olmamasıdır. Birçok kişi bunu sizinle aynı anda kullanabilir ve bu bir sorun olabilir.

Becerilere sahipseniz, değişiklik yapabilir ve introya kendi zevkinizi ekleyebilirsiniz. Ancak değilse, hepsi sizin için bunu yapmak üzere birini işe geri getirir. Özet: Eğer gerçekten orijinal bir şey arıyorsanız, önceden hazırlanmış bir video tanıtımı şablonlarını kullanmaya karar vermeden önce iki kez düşünün.

YouTube Video Intro’larını Oluşturma İpuçları

İyi tanıtımlar oluşturmak için kullanışlı ipuçları şunlardır:

  • Giriş bölümünü en az 5 saniye içinde tutun ve kısa tutun!
  • Resmi logonuzu, renklerinizi ve sloganı kullanarak introyu markalayın.
  • Kim olduğunuzdan ve ne sunduğunuzdan emin olun.
  • Ziyaretçilerinize, tüm videoyu izledikten sonra bilmek veya kazanmak için neler bekleyebilecekleri konusunda fikir verin.

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…