Bilgisayar & İnternet

Pinterest’ten İlginç Veriler [İnfografik]

Editör: muteberkisi

Hayatımıza oldukça hızlı bir giriş yapan Pinterest hakkında her geçen gün yeni yazılar yazılıyor ve ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor.

Şüphesiz ki Pinterest, sosyal medyanın en hızlı büyüyen sitesi olmaya aday. Hızla artan kullanıcı sayısı ve sitede geçirilen ortalama sürelere bakıldığında Pinterest’in markalar için kaçınılmaz bir mecra olacağını da biliyoruz. Pinterest’in neden markaların odağı olacağı hakkında şüpheleriniz varsa önceki yazımıza göz atmanızda fayda var.

Dijital reklam ajansı Modea’nın, comScore ve diğer analiz firmalarının verilerine dayanarak hazırladığı infografikte “Pinterest kullanıcıları hakkında 13 ilginç bilgi” yer alıyor.

İnfografiğe baktığımızda dikkat çeken en önemli veri sitede geçirilen ortalama süre. Pinterest kullanıcıları 15,8 dakika ile Youtube, Facebook ve Twitter kullanıcılarını geride bırakıyor.

Pinterest yalnızca sitede geçirilen ortalama süre de değil yönlendirdiği trafikle de diğer sitelerin önünde. Öyle ki Pinterest %3,6 oranla Youtube, Linkedin ve Google+’ın toplamından daha fazla trafik yönlendiriyor.

Dikkat Çeken Diğer Veriler

–          Pinterest kullanıcılarının yarısı çocuk sahibi

–          %68,2 ile bayan kullanıcılar çoğunlukta

–          25-34 yaş arası kullanıcılar %27,4 ile en yüksek paya sahip

–          Facebookdaki fanların %98i bayan

–          Günlük ortalama ziyaretçi sayısı: 1,36 Milyon

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…