Bilgisayar & İnternet

Google Uptime

Editör: muteberkisi

Kullanıcıların YouTube videolarını arkadaşlarıyla izlemesini sağlayan deneysel bir uygulama olan Google Uptime, artık ABD iOS App Store’a erişimi olan herkes tarafından kullanılabilir.

Çalışma süresi başlangıçta bu yılın başlarında başlatıldı ve Google’ın dahili kuluçkası Area 120 tarafından oluşturuldu. Google’ın Area 120 programı, Google çalışanlarının zamanlarının % 20’sini işlerinden doğrudan etkilenmeyen projeler üzerinde çalışmaya davet ediyor. Uptime, Area 120 programı ile başlatılan birçok projeden biridir.

Uptime başlangıçta başlatıldığında, onu kullanmak için bir davetiye kodu gerekli, ancak şimdi herkes indirebilir. Uygulamayı kullananlar, uygulamayı kullanan diğer arkadaşları bulmak için Facebook hesabıyla bağlantı kurabilirler. Bağlantılar, uygulama içinde başkalarını izleyerek de yapılabilir.

İnsanlar gerçek zamanlı olarak YouTube videolarını gerçek zamanlı olarak izlemek için Uptime’i kullanabilir veya daha sonra arkadaşınızın videolara tepkilerini görebilecekleri bir zamanda izlenebilir. Tepkiler, diğer canlı video akış servislerine benzer şekilde, bir videoyu izlerken izlenebilecek çeşitli emoji içerir.

Bu yılın başlarında Uptime kullanıma sunulduğundan bu yana, diğerleri bu düşünceyi Cabana, Let’s Watch It, Fam gibi uygulamalarla taklit etmeye çalışıyorlar. Piyasaya girmek için rakip olan uygulama sayısı, Uptime’i daha yaygın hale getirme kararını hızlandırabilir.

Teknik açıdan Google şemsiyesi altındaki Area 120 uygulamalarına rağmen, Google tarafından App Store’da markalanmaz veya şirketten fazla tanıtım almazlar. Rakip uygulamalar ışığında bu değişikliklerin geç saatlerde başı çekip çekmediğini görmek ilginç olacak.

Çalışmayı buradan ABD iOS App Store‘dan indirilebilir .

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…