Bilgisayar & İnternet

Google “Test My Site”

Editör: muteberkisi

Google, Test My Site aracıyla bir kaç yeni özellik yayınladı .

Bir sayfanın yüklenmesini beklerken sitelerin çoğunun sitenin çoğunu kaybettiğini gösteren istatistiklerle Google, sayfa hızından dolayı kaç ziyaretçi kaybettiğinizi göstermek için aracı güncelledi.

“Mobil hız söz konusu olduğunda, her saniye önemlidir – her saniye saniyede bir mobil sayfanın yüklenmesi gerekiyor ve dönüşümler % 20’ye kadar düşebiliyor.”

Google’ın Güncellenmiş Test My Site aracında ayrıca mobil sayfa hızınızı, işletmenizin rakipleriyle nasıl karşılaştırıldığı ve sitenizi nasıl hızlandıracağınızı gösterilecektir.

Bir vaka çalışmasında, Google, Test My Site aracıyla sağlanan önerileri takiben satışlarını iki katına çıkardığını belirten bir Nashville şirketinide özellikle vurguluyor.

Sahadaki görüntülerin dosya boyutlarını küçülterek Yard Dog Fence Company, mobil sayfa hızını 26 saniyeden 5 saniyeye düşürmeyi başardı.

Daha hızlı bir sayfa hızının, yalnızca arama motorlarındaki rakiplere kıyasla hafif bir avantaj sunmakla kalmayıp müşterilere daha fazla ziyaretçi dönüştürmenize yardımcı olabileceğini göstermeye de gidiyor.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…