Bilgisayar & İnternet

Google size iş bulmanızda yardımcı olacak

Editör: muteberkisi

İş aramak da neredeyse iş hayatında harcadığınız mesai kadar zaman istiyor. İş ilanı veren internet sitelerinde geçirdiği zamanı minimize etmek ise kuşkusuz herkesin hayali. İşte tam da bu noktada iş arama esnasında gereksinimi duyulan minumum efor harcama, maksimum fayda sağlama ve kolaylık ihtiyacını karşılayacak adımı Google atıyor.

Google, Google for Jobs’ı ABD’de yayına aldığını belirtti. Artık lokasyon bazlı ya da jenerik ünvanlarla iş aradığınızda Google sizin adınıza research yapıyor ve internette size en uygun ilanları listeliyor.

Google, sistemin geniş kapsamlı işlemesi için LinkedIn, Glassdoor ve Facebook gibi mecralarla iş birliği yapıyor. Üstelik Google Alert sisteminin altyapısında olduğu gibi size uygun ilanlarda bildirim almak adına bir uyarı sistemi oluşturmayı da mümkün kılıyor.

Cloud Jobs API ile entegre şekilde çalışacak Google for Jobs doğru adayı en uygun pozisyonla eşleştirme fonksiyonunu da aktive etmiş oluyor. Bu yeni uygulama sayesinde belki de sizin için en doğru işi Google aracılığıyla bulacaksınız.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar hakkında

muteberkisi

Yorum yap

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…